Gaspar Noés LUX ÆTERNA

Lux aeterna Heksefest 26

Heksefest er et to dagers-seminar og kulturarrangement dedikert til heksa – historisk, politisk og populærkulturelt, som foregår 13.-14.mars på Vega Scene. Les mer om programmet HER.

Skuespillerne Béatrice Dalle og Charlotte Gainsbourg er fanget på en filminnspilling om heksebreninnge, og innspillingen driver alle involverte til galskap.

Gaspar Noés verk oppsto da han spilte inn en reklame for Yves Saint Laurent. Med oppdragsgiverens velsignelse benyttet han anledningen til å bruke staben og location til å lage LUX ÆTERNA, som ble et kjærlighetsbrev til regissører han beundrer og filmkunsten.

«Den kontroversielle regissørens femtito minutter lange LUX ÆTERNA er en slags variasjon over Brian De Palmas Dionysus in ’69 (1970), en split screen-mockumentar om en misogyn, hemningsløs filminnspilling, ispedd heksemytologi og steintavler (!) fra Dreyer, Fassbinder og Godard.» - Montages.no

Kjøp dagspass til hver dag og ta ut billetter til det du vil se.

KJØP DAGSPASS FREDAG 13.MARS

KJØP DAGSPASS LØRDAG 14.MARS

PRIS: 666,- per dag

Ved kjøp av dagspass kan du hente ut billetter til visningene den aktuelle dagen. Trykk KJØP BILLETT på forestillingen/arrangementet du vil se og velg dagspass-kategorien. Fyll inn nummer og PIN.

Merk at visningene kan bli fullbooket. Ved utsolgt forestilling fylles tomme seter opp og går til de som har stått i rushline — da mister du plassen din selv om du har billett.